dr Natalia Krześniak

Specjalista Chirurgii Plastycznej oraz Specjalista Chirurgii Ogólnej

Brief info

Jako chirurg plastyczny zajmuję się poprawą wyglądu i estetyki twarzy i ciała. Z biegiem lat jesteśmy wystawieni na działanie niszczących czynników zewnętrznych a w naszym wyglądzie, na twarzy i ciele zachodzą stopniowe i nieodwracalne zmiany. Części z nich jesteśmy w stanie zapobiegać dbającą o stałą masę ciała, stosując właściwą dietę, unikając używek oraz regularnie gimnastykując się. Z pomocą przychodzi nam także medycyna estetyczna, która pozwala spowolnić czas, zachowując dobry wygląd. Jednakże część zmian zwłaszcza związanych z wahaniami wagi, ciążami oraz utratą elastyczności tkanek pozostawia w nim trwałe ślady. Znaczna redukcja nadmiernych kilogramów za pomocą diety, balonikowania żołądka czy chirurgii bariatrycznej jest możliwa, jednak pozostawia trwałe zmiany powłok naszego ciała powodując cierpienie i obniża jakość życia. Chirurgia plastyczna jest dziedziną, która jest w stanie część tych zmian poprawić i przywrócić naszemu ciału właściwe proporcje, tak abyśmy czuli się jak najlepiej ze sobą i we własnym ciele. Choć nie należy zapominać, że najwięcej pracy w walce o nasze dobro zależy od nas samych.

Zajmuję się wykonywaniem operacji z zakresu korekcji piersi (redukcje piersi, podniesienie piersi, powiększanie piersi z użyciem materiałów sztucznych jak i tkanek własnych), plastyki powłok ciała, korekcje brzucha, pleców, ramion i ud. Tam, gdzie występuje potrzeba modelowania tkanek wykonuję zabiegi przy użyciu liposukcji. Nierzadkim problemem są obrzęki o typie lipoedema oraz obrzęki limfatyczne, które także mogą być redukowane przy użyciu odsysania.

Wykonuję operacje funkcjonalne i estetyczne związane ze zmianami na twarzy w tym: operacje opadających powiek, poduszeczek tłuszczowych powiek górnych i dolnych, liftingi czoła, środkowej i dolnej części twarzy oraz szyi. Specjalizuję się w zabiegach liftingujących małoinwazyjnych, aby nie pozostawiać widocznych śladów i przedłużonego gojenia. Operację twarzy uzupełniam podaniem autogennej tkanki tłuszczowej w celach regeneracyjnych. Wykonuję korekcje nosa kostnego i chrzęstnego, przeszczepy chrząstki, korekcje odstających uszu. Wykonuję usuwanie nowotworów skóry, korekcję blizn i modelowanie tkanek przy użyciu autologicznej tkanki tłuszczowej.

Serdecznie zapraszam na konsultację.