dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak

Specjalizacje i specjalności: ginekolog

O mnie:

Dr n. med. Małgorzata Uchman – Musielak lekarz ginekolog- położnik.
Łączy praktykę szpitalną z pracą naukową na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Jest wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stypendystka Uniwersytetu w Perugii. W 2010 uzyskała tytuł dr n. med w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej a także European Society of Aesthetic Gynecology.

Prekursor nowej metody operacyjnej przedsionka pochwy przy użyciu Vaginal Narrower. Jako jedna z pierwszych miała także okazję testować i wprowadzać kwas hialuronowy przeznaczony i jako jedyny zarejestrowany na świecie z przeznaczeniem do ginekologii plastycznej. Międzynarodowy szkoleniowiec i wykładowca z nowoczesnych procedur w ginekologii plastycznej. Bierze udział w międzynarodowym naukowym projekcie nad badaniami nad kwasem hialuronowym stosowanym w ginekologii plastycznej.

Dr Małgorzata Uchman-Musielak ginekolog – położnik, ekspert w dziedzinie poprawiania defektów estetycznych intymnych okolic ciała u kobiet.

Dr Uchman-Musielak jest także autorką pierwszej książki z tej dziedziny na Świecie pt. „Ginekologia Plastyczna”, wydanej w 2015 roku nakładem wydawnictwa PZWL. Publikacja ta dotyczy problemu zaburzeń prawidłowej anatomii narządu rodnego kobiet, który obecnie dotyczy ponad połowy populacji kobiet w każdym wieku. Książka jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania pacjentek gabinetów ginekologicznych, które coraz częściej zgłaszają tego typu dolegliwości swoim lekarzom. Pacjentki coraz częściej oczekują od ginekologa nie tylko rozwiązania problemu zdrowotnego, lecz także poprawienia defektu estetycznego intymnych okolic ciała.
Autorka interesująco opisuje aktualne możliwości skutecznego leczenia chorób okolicy narządu rodnego z zachowaniem zasad estetyki.

Zakres usług:
• Labioplastyka – redukcja warg sromowych mniejszych w znieczuleniu miejscowym
• Plastyka pochwy w znieczuleniu pp lub iv.
• Plastyka przedsionka pochwy w znieczuleniu miejscowym
• Ostrzykiwanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym
• Rewitalizacja pochwy i przedsionka pochwy osoczem bogatopłytkowym w nawracającym świądzie u kobiet z suchością pochwy
• Plastyka napletka łechtaczki
• Ostrzykiwanie punktu „O” – shot (orgasmic shot)
• Lipoliza wzgórka łonowego preparatem Aqualix lub Dermastabilon
• Hymenoplastyka