dr Paweł Siastała

Specjalizacjie i specjalności: flebolog, kardiolog

O mnie:

Lekarz specjalizujący się w Klinice Flebologii NASMED w diagnostyce i nieoperacyjnym leczeniu chorób układu żylnego takich jak: żylaki kończyn dolnych, teleangiektazje (pajączki), poszerzone żyły siatkowate, malformacje żylne, żylaki okolic intymnych (krocza, sromu), żylaki atypowe, zakrzepice żylne, zespoły pozakrzepowe oraz owrzodzenia żylne.

Flebolog stosujący małoinwazyjne techniki endowaskularne takie jak: ablacja laserowa, klej wewnątrznaczyniowy oraz wszystkie techniki skleroterapii (echoskleroterapia kompresyjna, mikroskleroterapia, echoskleroterapia cewnikowa wspomagana tumescencją oraz obliteracja Flebogrif)

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto kształcił się w USA studiując medycynę na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jego wybitne wyniki w nauce wraz z indywidualnym podejściem do pacjenta zapewniły mu najbardziej prestiżową nagrodę fundowaną przez Uniwersytet Jagielloński przyznawaną co roku dla najlepszych studentów – stypendium w USA. Prowadził badania naukowe w Karolinska Institutet w Sztokholmie oraz na Uniwersytecie w Cagliari na Sardynii. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Pracuje w dziedzinie Kardiologii w Instytucie Kardiologii w Aninie. Odbył staż kliniczny na Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie. W latach 2013-2017 pracował w Centrum Flebologii Klinice Zdrowych Nóg w Warszawie, gdzie jako flebolog ugruntował doświadczenie w małoinwazyjnych procedurach leczenia niewydolności żylnej. Doskonalił swoje umiejętności i z powodzeniem stosował nowoczesne techniki leczenia niewydolności żylnej w jednym z najlepszych ośrodków chirurgii naczyniowej na świecie – w Klinice Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, Irvine, USA. Ponadto odbył staż kliniczny w Centrum Interwencyjnego Leczenia Chorób Serca i Naczyń na oddziale Kardiologii Kaiser Permanente Riverside, Los Angeles. Swoje umiejętności praktyczne doskonalił również na Oddziale Chirurgii Uniwersytetu Medycznego Tor Vergata w Rzymie.

Posiadacz wielu certyfikatów Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Jego ogromną pasją jest Flebologia i Angiologia.

Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF) oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK).