
Likwidacja cellulitu: opis zabiegu
AntiCell to jedyny, dostępny na rynku małoinwazyjny zabieg laserowy do likwidacji cellulitu, opracowany na podstawie szeroko zakrojonych badań klinicznych. Zabieg jest jednorazowy, rezultaty pojawiają się stopniowo, w okresie od 3-12 miesięcy po zabiegu. Potwierdzona klinicznie skuteczność AntiCell gwarantuje:
- usunięcie, lub zadawalające redukcję cellulitu
- poprawę trwającą co najmniej 12 miesięcy
- bezpieczeństwo
- zerowy czas rekonwalescencji
- minimalne i zawsze przejściowe ślady pozabiegowe
Najczęściej korygowane okolice to przednia, boczna i wewnętrzna powierzchnia ud, pośladki, kolana i brzuch. Może być wykonywany wszędzie tam, gdzie doskwiera cellulit, wiotka skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej.
Zabieg usuwania cellulitu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, czasami wspomaganym krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym, więc nie odczuwa się bólu w trakcie jego trwania. Niewielki dyskomfort może pojawić się po zakończonym zabiegu, kiedy znieczulenie przestanie działać.
KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
Urządzenie AntiCell wykorzystuje trzy długości fali laserowej, co pozwala na rozpuszczenie tłuszczu, napięcie skóry i (co najważniejsze) przerwanie łącznotkankowych przegród pociągających skórę i tworzących właściwy cellulit. Pojedynczy zabieg likwidacji cellulitu AntiCell pozwala zredukować cellulit na okres przynajmniej roku przy minimalnych śladach pozabiegowych. W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy po zabiegu powierzchnia skóry wyrównuje się, zwiększa się jej gęstość i napięcie, spada grubość tkanki tłuszczowej.
W ciągu 6 miesięcy po zabiegu sprężystość skóry wzrasta średnio o 32% w stosunku do sprężystości mierzonej przed zabiegiem. Średni wzrost gęstości skóry wg. badań przeprowadzanych przez firmę Cynosure to 23%. Satysfakcja pacjentów badana rok po zabiegu jest bardzo duża (93%), a odczuwane przez nich skutki uboczne minimalne i zawsze przejściowe.
Laserowe usuwanie cellulitu: schemat terapii
Zabieg jest wykonywany w warunkach sali zabiegowej. Bezbolesny zabieg usuwania cellulitu trwa około 1 – 1,5 godziny. Bezpośrednio po nim, pacjent odpoczywa przez około godzinę w specjalnym pokoju odpoczynkowym wyposażonym w łazienkę, tv i internet, po czym udaje się do domu.
Przez pewien czas po zabiegu zaleca się stosowanie rajstop kompresyjnych.
PRZECIWWSKAZANIA ORAZ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Zabiegów na cellulit AntiCell nie powinno się przeprowadzać u pacjentów, którzy:
- przyjmują leki przeciwpłytkowe, antykoagulanty, trombolityczne, niektóre przeciwzapalne lub leki, które mogą uwrażliwić na światło;
- cierpią na infekcje,
- mają otwarte rany lub chorobę występujące na obszarze zabiegowym;
- w ostatnim czasie poddawani byli operacjom w rejonie brzusznym lub cierpią na zaburzenia związane z podbrzuszem (np. przepuklinę, wrzody okrężnicy itp.);
- ostatnio poddawani byli operacji na obszarze zabiegowym (do 12 m-cy);
- cierpią lub cierpieli na zapalenie żył, bliznowce, choroby o podłożu immunologicznym, przeszli zawał serca;
- występuje u nich słabe gojenie;
- mają kłopoty z krążeniem;
- kobiety w ciąży.
Najczęstsze skutki uboczne to niewielki dyskomfort, zasinienie, opuchlizna i przejściowy brak czucia w obszarze zabiegowym. Wszystkie skutki uboczne ustępują całkowicie po maksymalnie 3 miesiącach od zabiegu.